9472a09253Po wczorajszym meczu Polski ze Szwecją podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej Polska zagwarantowała sobie wyjście z grupy. Pierwszy wygrany mecz z Niemcami i dzień po tym druga wygrana – ze Szwecją, Polska awansuje dalej, jeszcze tylko jeden mecz fazy pierwszej, mianowicie ze Słowenią. Wczorajszy mecz Ze Szwedami na początku pierwszej polowy nie zapowiadał się obiecująca dla naszych piłkarzy, Szwecja w niektórych momentach gry prowadziła nawet czterema bramkami, jednakże przerwa w meczu i riposta Bogdana Wenty przywróciła naszych chłopców do całkiem dobrej gry i takim sposobem po pierwszej połowie opuściliśmy boisko przewagą jednego punkta, dokładniej z wynikiem 15:14. Następna polowa meczu właściwie całkowicie pokazała, że nasz zespól nie może zostać pokonany przez Szwedów, ostatecznie skończyliśmy z wynikiem 27:23. Trener Bogdan Wenta przekonuje, ze nasze mocne strony to zespól oraz kibice, zaś my jesteśmy przekonani, że bohaterem meczu został kapitan naszej drużyny – bramkarz Sławomir Szmal, który w tym meczu udowodnił o swojej niesamowitej skuteczności, a tym samym pokazał, że jest jak na razie najmocniejszym bramkarzem całych mistrzostw!